Pilica 330
Wyobraź sobie ponad 300 km nieuregulowanej, dzikiej rzeki, która skrywa w sobie historię. Meandry Pilicy, łąki nadpiliczne, dzikie zwierzęta.
Trasę zaczynamy u samych źródeł, które są niepozorne, by po kilku kilometrach tworzyć już dość bystry ciek wodny. Pilica w swoim biegu podzielona jest na 3 doliny (części) – Górna, Środkowa i Dolna.
Długo się zastanawiałem jak bardzo zmodyfikować zeszłoroczną trasę. Pojawił się pomysł by pokazać Wam kolejne interesujące miejsca, które oczarowały mnie wiele lat temu. Poczujecie magię najwyższego naturalnego wzniesienie woj. łódzkiego i cofniecie się w czasie do XV wieku w okolicach Przedborza. Po około 330 km przygody zobaczysz miejsce gdzie Pilica spotyka się z Wisłą, a do mety pozostanie już tylko kilka km
Plan trasy
Trasa została tak poprowadzona by odcinków piaszczystych było jak najmniej. Znamy Wasze upodobania, dlatego w większości będą to drogi gruntowe, szutrowe, asfaltowe i jak najmniej dróg piaszczystych (też ich nie lubię).
Długość
Dystans to łącznie około 340 km. Trasę polecamy dla początkujących i średniozaawansowanych rowerzystów.
Rowerzyści z bogatym doświadczeniem na dystansach ultra mogą potraktować nasz Maraton Pilica 330 jako przyjemną rozgrzewkę i okazję do poznania pozytywnie zakręconych ludzi lub znajomych z poprzedniej edycji maratonu.
Noclegi
Noclegi -we własnym zakresie. Z naszych objazdów polecamy jednak analizę Dolinę Pilicy przed upublicznieniem śladu. Bardzo dobre są do tego mapy wydawnictwa Compass z możliwością ich przeglądania w trybie internetowym (polecamy analizę środkowej Pilicy na etapie planowania noclegów).
My polecamy m.in:
– pod gołym niebem lub w wiatach turystycznych,
– Willa u Źródeł (w miejscu startu, tj. miejscowość Pilica),
– pola namiotowe w miejscowości Krzętów koło Przedborza,
– pola namiotowe / kwatery prywatne nad Zalewem Sulejowskim,
– noclegi w Spale i Inowłodzu.
Nie zdradzamy wszystkich miejsc, ponieważ ilu rowerzystów to tyle będzie pomysłów. Z pewnością polecamy wiaty turystyczne